Nauka pływania

Oferujemy Państwu możliwość nauki pływania w systemie indywidualnym oraz grupowym.

Indywidualne zajęcia z instruktorem są umawiane w terminach od poniedziałku do piątku w godzinach otwarcia pływalni ( 6.30-22).

Zajęcia indywidualne obejmują 1-3 osób.

Zajęcia grupowe odbywają się raz w tygodniu w wyznaczonym wcześniej terminie. Terminy zależne są od dostępności torów na basenie.

Zajęcia grupowe podzielone są na 2 semestry:

  • SEMESTR 1: od września do grudnia
  • SEMESTR 2: od lutego do czerwca

 

Zajęcia w drugim semestrze kończą się sprawdzianem z danego stylu oraz uzyskaniem certyfikatu. Kolejne stopnie pływackie są odnotowywane w paszportach pływackich uczestników zajęć.

Obecnie zajęcia grupowej nauki pływania odbywają się w 20 zespołach na różnych poziomach dostosowanych do umiejętności naszych klientów

W zależności od Państwa potrzeb i umiejętności lekcje nauki pływania prowadzone są w różnych częściach pływalni, takich jak:

  •  Basen sportowy o głębokości 140-180cm i temperaturze wody 28°C
  • Basen do nauki pływania o głębokości 100-130cm
  • Basen ciepły rekreacyjny o głębokości 100cm i temperaturze wody 31-32°C

 POZIOMY KSZTAŁCENIA

 ADAPTACJA

Założenia szkoleniowe: Adaptacja do środowiska wodnego. Opanowanie podstawowych umiejętności ruchowych, takich jak: nurkowanie, pływanie strzałką, poślizgi. Pływanie z przyrządami. Doskonalenie własnych umiejętności pływackich.

STOPIEŃ I („już pływam” – styl grzbietowy)

Założenia szkoleniowe: Adaptacja do środowiska wodnego. Opanowanie podstawowych umiejętności ruchowych. Opanowanie umiejętności pływania kraulem na grzbiecie, startu, nawrotu (test końcowy).

Założenia kwalifikacyjne: dzieci nie umiejące pływać- nie oswojone z wodą,dzieci posiadające negatywne odczucie związane z wodą .

 

 STOPIEŃ II (styl dowolny)

Założenia szkoleniowe: Opanowanie umiejętności pływania kraulem na piersiach, startu i nawrotu (test końcowy).

Założenia kwalifikacyjne: zajęcia przeznaczone dla osób oswojonych z wodą lub będących po ukończeniu stopnia I, z pozytywnym wynikiem.

 STOPIEŃ III( styl klasyczny)

Założenia szkoleniowe: Opanowanie umiejętności pływania stylem klasycznym, start i nawrót (test końcowy).

Założenia kwalifikacyjne: zajęcia przeznaczone dla osób oswojonych z wodą lub będących po ukończeniu stopni: I, II, z pozytywnym wynikiem.

 STOPIEŃ IV( styl motylkowy)

 Założenia szkoleniowe: Opanowanie umiejętności pływania stylem motylkowym, start i nawrót (test końcowy).

Założenia kwalifikacyjne: zajęcia przeznaczone dla osób oswojonych z wodą lub będących po ukończeniu stopni I, II, III, z pozytywnym wynikiem.

 SEKCJA PŁYWACKA

 Założenia szkoleniowe: Doskonalenie umiejętności pływania wszystkimi poznanymi stylami ; wdrażanie do treningu- ćwiczenia na lądzie.

Założenia kwalifikacyjne: zgoda lekarza sportowego;dla osób zmierzających do rozwoju własnych umiejętności pływackich.

 

Rekrutacja- odbywa się z pośród dzieci uczestniczących w zajęciach nauki pływania- Szkoły pływania „DELFIN” na wniosek prowadzących zajęcia instruktorów- opiekunów, po uprzedniej konsultacji z rodzicem i za zgodą lekarza sportowego.

CERTYFIKATY I ODZNAKI SZKOŁY PŁYWANIA DELFINalt